Yağlı Saçlar İçin Öneriler

Yağlı saçlar için öneriler nelerdir ve yağlı saçlardan kurtulmak için ne yapmalıyım diyorsanız doğru yerdesiniz. Yağ saç derisi için faydalıdır. Ancak yağ bezelerinin aşırı yağ üretmesi sonucu oluşan saçtaki yağlanma hoş olmayan bir görüntüye sebep olur. Yağlı saç tipine sahip kişilerin dikkat etmesi gereken birkaç nokta var. Bu önemli noktalar şöyle:

Yağlı saç bakımı nasıl yapılır? 

Yağlı saçlar saçlarını yıkarken ilk önce saçlarına şampuan döküp şampuanlayıp, sonrasında suyla ıslatmalıdır. Bunun sebebi ise suyla yağın birbirine karışmamasıdır. Yağlı saçları kişilerin kullanması gereken şampuanların içinde hiçbir şekilde krem, protein ve yağ bulunmamalıdır. Bu tür şampuanlar daha fazla yağlanmaya neden olabilir. 
Saçın yağlanmasını engelleyip, yağın saç derisinden giderilmesi için uygun olan şampuanların içinde bulunan kükürt, ardıç katranı gibi maddeler yağlanmayı engeller ve saçların sağlıklı ve hacimli görünmesini sağlar. Kimyasal şampuanlar içeriğindeki maddeler nedeniyle saçtaki yağ oranını artırabilir. Bu sebeple piyasadaki hoş kokulu ve pahalı kimyasal şampuanlar yerine bitkisel olanları tercih etmek gerekmektedir. 
Eğer saçtaki yağlanma sorununu gideremezseniz bir uzmandan yardım isteyip bu saç derinizdeki yağ oranını düşürebilirsiniz.