Hangi Yiyecek İçin Ne Kadar Spor Yapılmalı

Kendimizi tutamayıp yediğimiz bol yağlı ve kalorili yiyeceklerin vücut tarafından yakılması için kaç dakika boyunca hangi egzersizi yapmanız gerekiyor, biliyor musunuz? Sağlığına ve dış görünüşüne dikkat eden hanımlar için yediklerimiz için harcamamız gereken enerji sürelerini ve egzersiz türlerini sizi için paylaşıyoruz.
İnce bir dilimden ya da birkaç taneden bir şey olmaz demeyin. Onları yakmak için bakın ne kadar süre ve hangi egzersizleri yapmamız gerekiyor. 
330 cc olan bir meyve suyu -yaklaşık olarak 200 kalori almamıza sebep oluyor. 200 Kalori harcamak için de 300 dakika yani 5 saat boyunca merdşven inip çıkmanız gerekecek. 
150 gram patates kızartması – yaklaşık olarak 500 kaloridir. Bu 500 kaloriyi 2 saat koşarak yakabilirsiniz. 
1 dilim çikolatalı pasta – yaklaşık 300 kaloridir. 300 kaloriyi yakabilmeniz için 3 saat kadar aktif bir biçimde ev işi yapmanız lazım. 
1 dilim baklava – yaklaşık 250 kalori. Alınan bu kalorinin yakılması için 2 saat kadar dans etmeniz ya da zumba yapmanız gerekecek. 
1 Hamburger – yaklaşık 100-120 gramlık hamburgerde 250 kalori vardır. Bunu yakmak için 2 saat boyunca tempolu bir şekilde yürümeniz lazım. 
1 Lahmacun – eğer kendizi tutamayıp lahmacun yediyseniz, 160 kalori aldınız demektir. Bunu yakmak için yarım saat boyunca basketbol oynayabilirsiniz. 
1 Dilim pizza – 200 gram ağırlığındaki az malzemeli bir pizza yaklaşık olarak 300 kaloridir. 300 kaloriyi yakmak için 1 saat boyunca durmadan yüzmeniz lazım. 
İyisi mi yüksek kalorili yiyecekler yemeden önce yapılması gereken, iyice düşünüp kendimizi tutmak ya da bu kadar sporu göz almak! Sağlıklı günler.