Karın Yağlarından Kurtulmanın 5 Yolu

Karın yağlarınızı yakmak istiyorsanız, sizin için çok etkili yağ yakma yöntemleri hazırladık. Sadece yazın değil, tüm yıl boyunca fit görünmek ve göbeğinizden kurtulmak için haberimizin detayını okuyabilir ve bu etkili yöntemlerle tanışabilirsiniz.


Karın yağlarını eritmek için neler yapmalı?


Göbek eritme ve karın yağlarını yakma yöntemleri arasında en etkili olanlarını sizler için haberimizde sıraladık. 
1. Devamlı hareket etmek
Kardiyo egzersizi öncelikle karın yağlarına odaklanarak tüm yağların yakılmasında etkilidir. 
Kardiyo ve koşu egzersizi, bisiklet sürme ya da yüzme.. Tüm yağlar yok olacak. 
2. Egzersiz öncesi esneme
Isınmadan egzersize başlarsanız, vücudunuz çalıştırmak istediğiniz bel kaslarınız yerine belinizi ve sırtınız üzerine yoğunlaşır. 
3. Uyku çok önemlidir
Yapılan araştırmalara göre, 5 yıl boyunca, günde 6-7 saat uyuyan insanlarda, günde 5 saatten az ve 8 saatten fazla uyuyanlara oranla daha az karın yağı birikmesi meydana gelmiştir. 


4. Biraz sirkeyi deneyin
Bir Japon uzmana göre, 8 hafta boyunca günde 1-2 kaşık sirke göbek yağlarını ertimekte etkilidir. Sirkenin içinde bulunan asit, yağların yakılmasını sağlayan proteinler üretir. O zaman salatanıza her zaman sirke eklemeyi unutmayın.
5. Yeterli miktarda su için
Karındaki yağ, size şişkinlik hissi verecektir bu yüzden göbeğinizi eritmek istiyorsanız çok su içmeniz gerekir.  Günde 8 bardak su içerek metabolizmanızı hızlandırmanız öneriliyor. Bu, vücudunuzun daha etkili çalışmasını sağlayacaktır. Ve aynı zamanda yaptığınız egzersizlerin de etkisini artıracaktır.