Saç Fırçası Ne Sıklıkla Temizlenir?

Saçların saç fırçası ile düzenli olarak taranması çok önemlidir. Peki saç fırçası nasıl temizlenmeli? Saç fırçası temizleme yöntemini sizin için galeri resimlerimizin altında sıraladık.

Saç fırçalarını her gün kullanıyoruz, peki bu fırçaları günde kaç defa yıkıyoruz? Siz de pekçok kişi gibi saç fırçası temizliğini ihmal ediyorsanız, fırça temizliği için hazırladığımız haberimizi resimlerimizin altından takip edin.


Uzmanların uyarısı ise şu yönde; kuaförde ve eve alınan özel saç bakım ürünlerine tonla para döküp, sonra kirli bir saç fırçası kullanmak tam anlamıyla bir zaman kaybı.


Ölü saçlardan, ölü deriden ve tozdan oluşan yani tam anlamıyla bir bakteri yuvası olan böyle bir saç fırçası, saç sağlımızı oldukça büyük oranda tehdit etmekte ve saçımızın durduk yerde kirlenip yağlanmasına neden olmaktadır.


Saç fırçasının üzerinde birikmiş olan ölü deri, saç kalıntıları ve tozları haftada en az bir kere temizleyin. Saç fırçasının temizliği ise çok basit:


Bir kaba sıcak su doldurun ve materyali plastik olan taraklarınızı ve saç fırçalarınızı bu kabın içerisine koyun, bu sıcak su dolu kabın içine bir miktar da şampuan koyun ve fırça ve tarakları elinizle ovarak temizleyin. Bu işlemi haftada bir tekrarlayın.