Vurmuş Ayakkabı İle Nasıl Yürünür?

Güzel görünmesine rağmen bilhassa babet ve topuklu ayakkabı vurması sonrası duyulan müthiş ağrıyı geçirmenin yolları nelerdir? Babet, normal ayakkabı ya da özellikle topuklu ayakkabı giyen kadınların mutlaka başına gelmiş olan ve korkunç bir acıya sebep olan ayakkabı vurmasına çözüm haberimizde!
 


Biz kadınlar güzel görünen ayakkabıların müptelası sayılırız. Ancak bu çoğu zaman topuklu ayakkabı olan güzel görünümlü ayakkabılar bir süre sonra canımınızı müthiş derecede acıtmaya başlar. Öyle ki bu acı nefes alışımızı bile değiştirir.

Ayakkabı vurmasına çözüm ve vuran ayakkabı ile yürüme tekniği ise bu kez bilim adamlarından geldi!  

Vuran Ayakkabı İle Nasıl Yürünür? 

Stanford Üniversitesi'nde gerçekleştirilen çalışmalara göre vuran ayakkabının çözümü, zannettiğiniz gibi krem sürmek ya da ayakkabıyı çorapla giymek değil.

Vuran ayakkabı ile nasıl yürünür sorusunun cevabı: eczanelerden alabileceğiniz ve ameliyat sonrasında kullanılan geniş yara bantları. 
Clinical Journal of Sports Medicine'da yayınlanmış olan bir makaleye göre kalın çorap giymek yerine, geniş bantlar kullanmak bu sorunu yüzde 50 oranında azaltıyor. Ayrıca Üniversite çalışanlarının 128 kişi üzerinde yaptığı deneylerde, bu kişilerin 81'inde bant yapıştırılmayan bölgelerde yaralar oluşmuştur.  

Bant yapıştıran 128 kişi içinde sadece 30'unda yaralar oluşmuştur. 

Araştırmanın başında olan Grant Lipman bunu şöyle açıklamıştır: yara bantları hem pürüzsüz hem de incedir ve bu sayede hassas bölgelerde sürtünme sonucu oluşan stresi azaltıp, şişlik ve yaraların meydana gelmesini engellemektedir.