Dudak Kuruluğu Nasıl Geçer

Dudak kuruluğu nasıl geçer? Dudak kuruluğu hayatımızın belirli dönemlerinde başımıza gelebiliyor ve soyulmuş ve kurumuş dudaklar maalesef dış görünüşümüzü de olumsuz olarak etkileyebiliyor. Bu sebeple dudak kuruluğu nasıl geçer sorusuna cevap aradık ve sizin için bu haberimizi hazırladık.

Dudak kuruluğunun nedenleri nelerdir? Dudak kuruluğunun başlıca nedenleri arasında kuru ciltli olmak ve soğuk havalar alıyor. Nemlendirilse bile hemen kuruyan ciltler, soğuk havanın etkisiyle beraber daha da korumasız kalıyorlar. Bu durum en hassas yerlerden biri olan dudakta ortaya çıkıyor. Dudak kuruluğundan korunmak için;

Mümkün olduğunca soğuğa çıkmayın ve ağız bölgesini atkıyla kapatın.

Yeteri kadar su içmemek dudak kuruluğuna da sebep oluyor. Bu yüzde dudaklarınız için de bol bol su için. Dudak kuruluğu vitamin eksikliği ya da tiroid , alerji, solunum yolu hastalıkları gibi problemleri buunmuyorsa, suyla çabucak çözülebilen bir problemdir.

Dudak kuruluğu olan kişiler nasıl bakım yapmalı?

Israrla devam eden dudak kuruluğu için, her sabah ve akşam dudaklara biraz bal sürülebilir, 10-15 dakika kadar sonrasında bekleyen bal dudaktan hafifçe silinir. Bal kuruluğu önler ve dudakları nemlendirir.

Dudak bakımını sağlayan ve dudakları nemlendiren dudak balsam ürünlerini günde birkaç defa kullanabilir ve dudak kuruluğunu önleyebilirsiniz.

Dudak kuruluğunu önlemek için fazla tuzlu yiyecek yemeyin ve sigara, alkol tüketmeyin.