Dökülen Kaşlar İçin Doğal Çözüm

Kaş şekli ve kaş bakımı gözleri ön plana çıkardığı için, yüzün genel yapısı için çok önemlidir. Bu sebeple biz de seyrelen ve dökülen kaşları yeniden eski haline getirecek bir kaş bakım yöntemi paylaşıyoruz sizlerle. Kaşları tekrar çıkarma yollarını haberimizin devamında görebilirsiniz.


Kaş Bakımı


Kaş şekli, kaşların seyrek değil gür olması gözlerin, dolayısıyla yüzün daha hoş ve güzel görünmesini sağlar. Kaşlarınızı sürekli aynı yerden almanız, bu kısımda kaşın çıkmamasına neden olabilir. Bu da kaşlarda genel olarak seyrelmeye ve görüntü değişikliğine neden olur.   

Sökülme karşıtı olan ürünler içinde kimyasal barındırdıkları için, bir zaman sonra etkisini yitirmeye başlıyor ve dökülmeyi de artırabiliyor. 

Bu sebeple dökülen kaşların yerine tekrar çıkmasını sağlayacak doğal ve etkili bir yöntemi sizin için hazırladık. Bu yöntemin başrolünde Hint yağı var! 

Kaşa Hint yağı nasıl uygulanır?
Öncelikle işlem öncesinde eğer varsa, kaşınızdaki boyayı çıkartın. Kıvamı oldukça yoğun olan Hint yağının kıvamını seyreltmek için, içine birkaç damla zeytinyağı atabilirsiniz.

 Bir cam kavanoza Hint yağını ve zeytinyağını dökün ve karıştırın. Temizlediğiniz kaşlarınıza sürün. Cildinize değdirmemeye dikkat edin. 

Bu doğal karışımı geceleri yapmadan uygulayın. Kaşlarınızdaki olumlu etkiyi görmek için her gece bu bakımı uygulayın. Kısa bir süre sonra seyrelen kaşlarınız yeniden güçlenecektir.