Bebek Evliliği Nasıl Etkiler?

Bebek evliliği nasıl etkiler diye merak edenler için, ailenin en büyük neşe kaynağı olan bebeklerin aileye katılımından sonra ailede yaşanan değişiklikleri yazdık. Bebek sonrasında ebeveyn olarak ailenizde yaşanan sorunlarla başa çıkma yolları Kadın Sayfası'nda!

 

1- Eşinizle konuşmaktan kaçmayın

1- Eşinizle konuşmaktan kaçmayın

Bu hassas dönemde pek çok sorunla karşılaşabilirsiniz, ancak bunları ılımlı bir şekilde tartışarak ve birbirinizi kırmadan halledebilirsiniz. Unutmayın, halının altına süpürülen problemler, ileride mutlaka daha ciddi sorunlara yol açacaktır. Yol yakınken problemlerinizi konuşarak çözün. 

2- Eve tıkılıp kalmayın

2- Eve tıkılıp kalmayın

Bebekten sonra tüm zamanını evde geçiren anne ve babalar bir süre sonra birbirilerinde kusur aramaya ve sebepsizce tartışmaya başlarlar. Bebeğinizi birkaç saatliğine güvendiğiniz birine emanet edin ve eşinizle dışarı çıkın. Keyifli aktivitelere katılın ya da romantik bir akşam yemeği yeyin. Bu sayede uzun süredir diyaloğunuzun baş kahramanı olan bebek mamasının uygun sıcaklıkta olup olmadığı ya da bebek bezinin yetip yetmeyeceği gibi konuların dışına çıkıp ilişkinizin tadına varın. 

3- Bebeğe sihirli değnek gözüyle olarak bakmayın

3- Bebeğe sihirli değnek gözüyle olarak bakmayın

Bebek kötü giden evliliklerde bir can simidi olmamalıdır. Çünkü bebekler deneme yanılma tahtası ya da buna benzer bir kurtarma aracı değildir. Size bebeğiniz olursa kötü giden ilişkinizin düzeleceği yönünde yapılan telkinlere inanmayın. Hatta tam tersi bebek öncesi olmayan bazı yeni sorunlarınız olacak. Zamanınızın neredeyse tamamını bebk alacak ve belki kendinize bakmak için, eşinizle yalnız kalmak ve dolayısıyla cinsel hayatınızı sürdürmek için zaman bulamayacaksınız. Bu da evliliğinizi ister istemez etkileyecek. 

4- Her şeye eskisi gibi devam etmeye çalışmayın

4- Her şeye eskisi gibi devam etmeye çalışmayın

Bebek sonrasında tabiki her şey eskisi gibi devam edemez. İster istemez hayatınızda bir sürü şey değişecek. İyisi mi siz de bu değişikliklere uyum sağlayın ve mutlu olun. Örneğin bebeğinizi yatırdıktan sonra eşinizle kaliteli zaman geçirin, dinlendirici hafif bir müzik eşliğinde konuşun, dertleşin.. 
Kısacası bebek evliliği öyle ya da böyle etkiler. Ama bunun iyi mi kötü mü olacağı tamamen size ve davranışlarınıza bağlı... 

5- Hem iyi bir anne hem de iyi bir eş olabilirsiniz

5- Hem iyi bir anne hem de iyi bir eş olabilirsiniz

Bu ikisinden birini ihmal etmeden de ki burda çoğu zaman ikincisi gerçekleşiyor, evliliğinizi mutlu bir şekilde sürdürebilirsiniz. Çocuğunuz tabiki çok önemli ama onu dünyanın merkezine koyduğunuz zaman bazı olumsuzlukları yaşamanız kaçınılmaz. Bunlar kendinize vakit ayıramamaktan dolayı bakımsız görünmeniz ya da eşinizin size olan ilgisinin azalması ve dışarıya yönelmesi olabilir. Böyle durumlarda bebeği suçlama durumu dahi olabilir. Bu sebeple her şeye olabildiğince zaman ayırmaya çalışın. İnanın bize erkekler değil ama kadınlar bunu başarabilirler!