Bahçede Görüp Ot Sanıp Kopardığınız Bitki Bakın Nelere Çare Oluyor

Yabani Otlardan Neler Yapılır, Semiz Otunun Yararları, Bahçedeki Yabani Otlar, Bahçe Bakımı
Bahçede çıkan yabani otlar zaman zaman can sıkıcı olsa da, o yabani otların bazılarının yararlı olduğunu biliyor musunuz? Bu yabani otların aslında ne işe yaradığını haberimizde öğrenecek ve çok şaşıracaksınız. Galeri


Bahçedeki Bilinmeyen Mucize
Bahçede çıkan yabani otlar bize çoğu zaman iş çıkarsa da onlar her zaman yabani ot yani işe yaramaz otlar değil faydalı bitkiler. Evet, onlar birçok şeye ve hatta sağlığa oldukça yararlı bile olabilir.
 
Bu bitkilerin başında semiz otu geliyor. Çoğumuzun semiz otunun nasıl göründüğünden haberimiz olsa da bazı kişilers semiz otunu, yabani ot sanıp koparıp atabiliyorlar. Oysa ki semiz otu her derde deva, çok sağlıklı bir bitki!
Semiz otunun yaprakları koyu renkli ve kalın saplıdır. Çoğu insan gayet besleyici olan bu bitkinin görüntüsünü bilmediğinden, bahçelerinde görünce yabani ot zannedip koparıp atabiliyorlar. Ama artık onlar da ne kadar sağlıklı ve faydalı bir bitkiye sahip olduklarının bilincine varacaklar. 


Semiz Otunun Yararları:
Semiz otu öyle mucize bir bitkidir ki; sadece bu bitkide vitamin, mineral ve omega-3 yağ asitleri en yüksek oranda bulunur ve bunun yanında bol miktarda demir ve kalsiyum içerir. Kemikler, alyuvarlar ve oksijen dolaşımı için oldukça faydalıdır. Ayrıca içeriğinde bulunan A vitamini gözler ve cilt için çok iyidir.
Birkaç vitaminin içinde bulunan yüksek fiyatlı ilaçlara ve vitamin takviyelerine para vermeden yalnızca sadece semiz otu yiyerek bu vitaminleri alabilirsiniz. Bakımı oldukça kolaydır, bahçede rahatlıkla yetiştirebilirsiniz.

Semiz otunu salatalara katarak tüketebilirsiniz. Bunun yanında çorbalara atabilir ve ıspanaklı yemeklere katabilirsiniz. 

Bu yazıyı okuduktan sonra artık hiç kimse semiz otu görünce koparmayı düşünmeyecek!