İlk Buluşma İçin İpuçları

İlk buluşmada her şey yolunda gitmesi ilerde ilişkinin devamlılığı konusunda çok önemlidir. İlk buluşmada heyecanlanmadan doğru bir şekilde davranmak ve karşınızdaki kişiyi etkilemek istiyorsanız, sizin için hazırladığımız ''ilk buluşma için ipuçları'' yazımızı mutlaka okuyun.
İlk buluşmalarda karşı tarafa karşı olan tavrımızın nasıl olduğu, o ilişkinin gelecekte nasıl bir seyirde gideceğini gösterebilir. Yani kısacası ya her şey daha güzel olur ya da her şey berbat olur. İlk buluşmanızda bu ikinci şıkkın gerçekleşmemesi için dikkat etmeniz gerekenlere bir göz atalım.  
İlk buluşmanın ipuçları nelerdir?
  • Öncelikle ilk buluşmada da hayatınızda her zaman olduğunuz gibi davranın. Unutmayın ki ilişkiyi kafanızda yarattığınız hayali kahraman değil siz yaşayacaksınız. Dolayısıyla er geç ortaya çıkacak ve karakterinizden uzak yaklaşımlar içinde olmayın. 
  • Hem erkek hem de kadın, kendilerini güldüren kişilerden hoşlanırlar. Dozunu kaçırmadan yerinde ve keyifli espriler yapın.
  • Karşınızdaki insanın hayatına dair sorular sorun ve ilgi alanlarıyla ilgilendiğinizi belli edin. Siz de kendi hoşlandığınız şeylerden ve hobilerinizden bahsedin. Kendinizden bahsederken tüm hayatınızı ayrıntılarıyla anlatmayın. Onun da merak edip size soracağı şeyleri saklayın. 
  • Dış görünüşünüze önem gösterin. Tabi ki bu özeni karşı taraftan da istemek en doğal hakkınız. Görünüşünüze verdiğiniz özen, aynı zamanda karşınızdakine verdiğiniz saygıyı belirler. Fazla abartmadan özenli bir şekilde giyinin. Temiz olmak ve güzel kokmak size artı puan olarak geri dönecektir.  
  • Buluşmanın süresini çok kısa tutmayın. Aşağı yukarı 1 saatten kısa sürede gitmek istediğinizi söylemeyin. Bu, o kişiden hoşlanmadığınız şeklinde anlaşılabilir. Süreyi fazla uzatıpta konuşacak şeyler tükenene kadar beklemeyin.