89 Yaşındaki Dünyanın En Yaşlı Cerrahı: Alla Ilyinichna Levushkina

89 yaşındaki dünyanın en yaşlı cerrahı Rusya'da! Rusya'nın Ryazan kentinde bulunan bir hastanede çalışan 89 yaşındaki cerrah Alla Ilyinichna Levushkina, görenleri oldukça şaşırtıyor! Galerimizde hoşunuza gidebilecek resimlerin altında dünyanın en yaşlı cerrahı hakkındaki bilgileri okuyabilirsiniz.

Rusya'nın Ryazan kentindeki bir hastanede çalışmakta olan 89 yaşındaki cerrah Alla Ilyinichna Levushkina, görenleri şaşkına çeviriyor!


68 senedir cerrah olan yaşlı kadın, ilerleyen yaşına rağmen doktorluk mesleğini sürdürmeye devam ediyor.


Emekliye ayrılmayı hiçbir zaman için düşünmediğini belirten Rus cerrah, “Ben işimi bırakırsam bu ameliyatları kim gerçekleştirecek?” diyor, ölene dek çalışmaya devam edeceğini söylüyor.


Şimdilerde Ryazan Devlet Hastanesi'nde çalışan Levushkina, kendisi için bir ‘yarış atı' yakıştırmasını yapıyor, “İlk ameliyatımda yüzüme kan sıçramıştı, hocam, o zaman bana ‘cerrahlık mesleğine şimdi giriş yaptın' demişti. O gün bugündür insanları sağlıklarına kavuşturmak için yarışıyorum” diyor.


İş hayatı boyunca 10 binden fazla ameliyat yapan 1.50 metre boyundaki Levushkina, “Hastalar beni ilk gördüğünde yaşımdan ötürü güvensizlik yaşıyorlar. Ancak muayeneden sonra bu endişeleri kayboluyor” diye konuştu.