7 Gün Sarımsak ve Ballı Şifa Toniğini İçmenin Şaşırtan Yararları

7 gün süresince sarımsak ve baldan hazırlayacağınız şifa toniğini içerseniz vücudunuzda neler değişir biliyor musunuz? Vücudunuz için sağlık kaynağı olacak karışım tonik ve sağlık önerilerini galerimizde bulabilirsiniz. Galerimizde hoşunuza gidebilecek resimlerin altında sarımsak ve baldan hazırlanan toniğin yapımını öğrenebilirsiniz.

1. Çiğ sarımsak ile bal karışımı tonik

1. Çiğ sarımsak ile bal karışımı tonik

2-3 diş sarımsağı minik minik kesip 1 kaşık bal ile karıştırıp bu karışımı her gün içerseniz kendinizi çok daha iyi ve sağlıklı hissedeceksiniz.


2. Sarımsak nasıl kullanılmalıdır?

2. Sarımsak nasıl kullanılmalıdır?

Sarımsağı tüketmenin en iyi yolu çiğ yemektir. Nedeni ise sarımsağın aktif bileşeni olan 'allicin' maddesinin ısıyla bir araya geldiği zaman etkisiz hale gelmesi. Sarımsağı yemeden 10 dakika öncesinde ezip dövün. Sarımsağı ezmek, allicin maddesinin daha fazlasının vücut tarafından kullanılmasını sağlar. Sarımsağı aç karna yemek daha yararlıdır, çünkü mide dolu olduğunda, yiyeceklerin içindeki besinlerin emilip işlenmesi daha zordur.


3. Sarımsaklı Grip Toniği !

3. Sarımsaklı Grip Toniği !

Cildiniz hassassa eldiven giymelisiniz. Bu toniği hazırlarken elinizi gözünüze götürmeyin. Çünkü içindeki doğal yağların bir bölümü cilt alerjisi ya da cilt yanmasına neden olabilir.


4. Malzeme Listesi:

4. Malzeme Listesi:

* Doğranmış yarım soğan
* 3 diş kabaca doğranmış sarımsak
* 2 adet kırmızı acı biber, kabaca doğranmış
* 1 yemek kaşığı doğranmış zencefil
* 1 adet limonun suyu
* Çiğ ve filtresiz elma sirkesi

5.Hazırlanışı

5.Hazırlanışı

Yaklaşık olarak 500 ml derinliğinde olan cam kavanoza doğranan soğanları döküp, doğranmış sarımsakları da akabinde ekleyin. Doğranmış acı kırmızı biberleri çekirdekleri ile beraber atın. Zencefili kavanoza dikkatlice dökün. Limonu başka bir kapta sıkıp, çekirdeklerini ayıklayarak en son attığınız zencefillerin üzerine dökün.


6.

6.

Tüm karışımı dökmenizin ardından, kavanozun üzerinde 1 cm kadar boşluk kalacaktır. Bu boşluğa da elma sirkesini döküp kavanozun kapağını kapatın. Kavanozu tezgahta veya kilerde saklayabilirsiniz.


7. İşte şifa deposu tonik hazır!

7. İşte şifa deposu tonik hazır!

Bu şifa deposu toniği, boğaz ağrısı, soğuk algınlığı ve grip gibi rahatsızlıklar için kullanabilirsiniz.