7 Gün Boyunca Sarımsak ve Bal yediğinizde Bakın Vücudunuzda Neler Oluyor

Sarımsak ve Balın Faydaları, Sarımsağın Faydaları, Balın Faydaları, Sarımsaklı Grip Toniği Hazırlanışı
Yemeklerin lezzet kaynağı sarımsak, özellikle çiğ tüketildiğinde sağlık için de oldukça yararlıdır. Sarımsak ile birlikte tüketildiğinde mucizevi bir etkiye sahip olan bal ve diğer besinleri ve grip için mucizevi bir sarımsaklı grip toniği hazırlıyoruz. Galerimizde hoşunuza gidebilecek resimlerin altıda haberimizin detaylarını görebilirsiniz.

1. Çiğ sarımsak ile bal karışımı için malzemeler:

1. Çiğ sarımsak ile bal karışımı için malzemeler:

Sağlıklı bir karışım hazırlıyoruz. 2-3 diş sarımsağı ince ince doğrayıp içine 1 kaşık bal atın ve karıştırın. Elde ettiğiniz enerji deposu karışımı her gün alın, kendinizi zinde ve sağlıklı hissedin.


2. Sarımsağı çiğ mi pişmiş mi tüketmeli?

2. Sarımsağı çiğ mi pişmiş mi tüketmeli?

Sarımsağın içinde bulunan allicin isimli bileşen ısıyla temas ettiğinde etkisini yitirdiğinden, sarımsağı çiğ olarak tüketmek çok daha faydalı. Sarımsağı yemeden, 10 dakika öncesinde ezin ve dövün. Daha kolay emilmesi için sarımsağın aç karnına tüketilmesi daha uygundur.


3. Grip için sarımsak toniği:

3. Grip için sarımsak toniği:

Şimdi sarımsakla tonik hazırlıyoruz. Eğer hassassanız bir eldiven kullanın ve gözlerinizin yanmaması için bu esnada gözlerinizi ovalamayın. O zaman malzemelere geçelim:


4. Grip Toniği Malzemeleri:

4. Grip Toniği Malzemeleri:

  • Doğranmış yarım soğan
  • 2 adet doğranmış kırmızı acı biber
  • 3 diş doğranmış sarımsak 
  • 1 limon suyu
  • Çiğ ve filtresiz elma sirkesi
  • 1 yemek kaşığı doğranmış zencefil

5. Nasıl hazırlanır?

5. Nasıl hazırlanır?

Sarımsak grip toniğinin hazırlanışı ve yapılışı çok kolay! 500 ml'lik bir cam kavanoza doğradığınız soğanları ve sarımsakları, ardından da acı kırmızı biberleri ekleyin. Doğradığınız zencefili de kavanoza dökün. Başka br kapta sıktığınız limon suyunu da çekirdeksiz olarak kavanoza zencefillerin üstüne ilave edin.


6. Sarımsaklı grip toniği

6. Sarımsaklı grip toniği

Kavanozun üzerinde 1 cm kadar boşluk kalacak şekilde elma sirkesi ekleyin. Kavanozun kapağını kapayıp, tezgah üzerinde ya da kilerde saklayın.